Заштеда на енергија инекција машина-VG240S

Краток опис:

                     SPECIFICATION VG240S A B C INJECTION UNIT Screw Diameter mm 45 50 55 Screw L/D Ration L/D 22.2 20 18.2 Shot Size(Theoretical) cm3 406 508 570 Injection Weight(PS) g 369 462 518 Injection Rate g/s 120 148 179 Injection Pressure MPa 216 180 160.8 Screw Speed rpm 0-180 CLAMPING UNIT Clamp tonnage KN 2400 Opening stroke mm 470 Space Between Tie Bars mm ...


детали за производот

Тагови производ

                     СПЕЦИФИКАЦИЈА

VG240S

А

B

C

за вбризгуваøе

завртки Дијаметар

mm

45

50

55

Завртка L / D дажби

L / D

22,2

20

18,2

Shot Големина (теоретски)

cm3

406

508

570

Вбризгување на тежината (PS)

g

369

462

518

инјектирање курс

g / ови

120

148

179

притисок на вбризгување

MPa

216

180

160,8

завртка брзина

вртежи во минута

0-180

стегање ЕДИНИЦА

менгеме тонажа

KN

2400

отворање мозочен удар

mm

470

Просторот помеѓу Тај барови

mm

520 * 520

Max.Mold Висина

mm

530

Min.Mold Висина

mm

200

исфрлувачот мозочен удар

mm

135

исфрлувачот тонажа

KN

70

ДРУГИТЕ

Max.Pump притисок

MPa

16

Пумпа Моќност на мотор

KW

18,5

грејач за напојување

KW

11,65

Машина димензија (L * W * H)

m

5.4 * 1.5 * 2

машина Тежина

t

7

Масло Капацитет на резервоарот

L

340

Котури Димензии на лице

 vg240mt на

Мувла простор Димензии

 vg240mt b 

Димензии на машината

 vg240mt c
 

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи