Makinë e derdhur me injeksion

Përshkrim i shkurtër:

Karakteristikat kryesore 1. Pas injektimit të paraformës, nxehtësia përdoret për fryrjen e shisheve, nuk ka nevojë për paketim të paraformës, ruajtje, rinxehje dhe procedura të tjera pune.2. Më pak okupim i tokës, menaxhim i thjeshtë, shkallë e lartë automatizimi, më pak punë intensifikohet (1 person mund të kontrollojë më shumë se 3 makina).3. Me një stacion të rregullueshëm të temperaturës, i përshtatshëm për forma të ndërlikuara, produkte me formim të vështirë (të tilla si shishet me tretësirë ​​PP IV).4. Struktura kompakte shkurton shumë ciklin e prodhimit një ...


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Karakteristikat kryesore
1. Pas injektimit të paraformës, nxehtësia përdoret për fryrjen e shisheve, nuk ka nevojë për paketim të paraformës, ruajtje, rinxehje dhe procedura të tjera pune.
2. Më pak okupim i tokës, menaxhim i thjeshtë, shkallë e lartë automatizimi, më pak punë intensifikohet (1 person mund të kontrollojë më shumë se 3 makina).
3. Me një stacion të rregullueshëm të temperaturës, i përshtatshëm për forma të ndërlikuara, produkte me formim të vështirë (të tilla si shishet me tretësirë ​​PP IV).
4. Struktura kompakte shkurton shumë ciklin e prodhimit dhe rrit produktivitetin.
5. Miratoni pompën e ndryshueshme dhe servo motorin, zvogëloni maksimalisht konsumin e energjisë.
6. Zëvendësimi i kostos së mykut është shumë më i ulët se pajisjet e huaja të ngjashme.
Parametrat Teknikë

Artikull Specifikimi

Njësia

Data

Diametri i vidës

Mm

40

Kapaciteti i injektimit

G

207

Pesha e makinës

Kg

5500

Max.Shpejtësia e injektimit

mm/s

83.8

Stroke me vidë

mm

165

Shpejtësia e rrotullimit të vidës

r/min

0-180

Forca shtrënguese e injektimit

KN

400

Forca shtrënguese e goditjes

KN

80

Presioni i ajrit të fryrjes

kgf/cm2

35

Presioni i punës

kgf/cm2

8

Fuqia motorike

KW

18.5

Kapaciteti i ngrohjes

KW

13

Max.Presioni Hidraulik

Mpa

16

Vëllimi i rezervuarit

L

400

(LXWXH) Dimensioni

m

3,75×1,43×3,15


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Produkte të ngjashme